Śpiewnik alfabetyczny

A  B  C  D  E-F  G  H  I  J  K  L-Ł  M  N  O  P  R  S  T  U-V  W-Y  Z | Kolędy | Maryjne | Taize |
Adwent  |  Wielki Post  |  Wielkanoc  | Duch Święty

Cantabo - zbiór pieśni chóralnych

Ponad 300 utworów na chór mieszany

Przedstawiamy niezwykłe wydawnictwo, owoc kilkuletniej pracy Jerzego Paczyńkiego i wydawnictwa MUZO. W trzech tomach zaprezentowane zostały pieśni kościelne na trzy- i czterogłoowy chór.

Cantabo I okladka 500

Tom pierwszy to części stałe mszy świętej, pieśni adwentowe, kolędy i utwory okołoświąteczne. Ciekawostką są opracowania popularnych anglojęzycznych utworów związanych z świętami Bożego Narodzenia. W śpiewniku znajduje się 100 utworów.

 Cantabo II okladka 500

W drugim tomie znajdziemy 100 pieśni przeznaczonych na Wielki Post, Wielkanoc, okres zwykły, pieśni okolicznościowe: poranne, wieczorne, ślubne, pogrzebowe, maryjne.

Cantabo III okladka 500

Tom trzeci to pieśni do Serca Pana Jezusa, Eucharystyczne, uwielbienia, do Chrystusa Króla. Zbiór zawiera również wezwania i śpiewy na nabożeństwa oraz śpiewy młodzieżowe (znane z pielgrzymek, oaz itp.) Ciekawym działem jest wybór utworów klasycznych (Ave verum Corpus, Jesus bleinet meine Freude, Ave Maria itd.), w opracowaniu na trzygłosowy chór. Nowatorskim rozdziałem są opracowania pieśni, w których chór śpiewa razem z wiernymi. Na zakończenie publikacji zostały również zaprezentowane utwory dodatkowe na wspólne spotkania czy jubileusze chóralne. 

CANTABO to publikacja wychodząca naprzeciw zapotrzebowaniom chórów parafialnych. Jest próbą wypełnienia luk repertuarowych, uwzględniającą regresję liczebności głosów męskich w chórach parafialnych. Zawiera utwory, pieśni i motety o zróżnicowanych walorach brzmieniowych i stylizacjach (od średniowiecza do romantyzmu) oraz różnym poziomie trudności. Do każdego tomu dołączona jest płyta ilustrująca sposób wykonania zawartych w zbiorze utworów. Płyta zawiera utwory w formacie mp3.

Śpiewniki można kupić na stronach wydawcy w księgarni muzycznej MUZO.